MENAAM 1939 - Van Sylvia Feenstra kregen wij een krantenartikel met daarin een foto met tekst over de herinrichting van de slagerij van Yde Baarda in 1939 (in deze slagerij zit nu Koos van Smeden) Het geeft een beeld hoe het geslachte vlees werd getoond in de etalage.
In dit geval twee achterbouten een stuk van een voorbout en een half varken. Een heel verschil met tegenwoordig, nu ligt het in de koeltoonbank.

slagerij Y.Baarda herinrichtig nwinkel circa 1938 ontspikkeld

Toen Baarda in 1931 als slager begon ging hij eerst met de te slachten koe door het dorp om de dorpsgenoten te laten zien wat voor kwaliteit vlees hij te koop had. We vragen ons af hoe de tegenwoordige consument hierop zou reageren!!

Foto’s(ook via de mail),krantenknipsels etc. blijven welkom.
Zie ook www.menaldumdorp.nl (Historie).

Activiteiten Documentatie Menaam:

  • 14 september doen we mee met het stratenfestival.
  • Wij doen ook mee met “Historisch Centrum Waadhoeke” Dat komt onder het oude stadhuis van Franeker. We hebben daar een vitrine die we zullen inrichten met materiaal over ons dorp.
  • Vanaf oktober zijn wij de eerste donderdag van de maand van 19.30 - 20.30 uur geopend voor belangstellenden. De eerste keer op donderdag 3 oktober. (Biljartzaal Skilpaad 1)

 

 

[dit artikel delen op]





Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.