MENAAM, 27 december 2023 – Al enige jaren is de redactie van FB-Dorpsbelang en Menaldumdorp op zoek naar feestelijk verlichte hoekjes en woningen in Menaam. Het bleek voor de redactie niet eenvoudig om een enigszins droog avondmoment te vinden voor de ronde.

Juist deze avond was het fris maar droog en waaide het niet al te hard. Gedurende een fietstocht van 2 uur en ruim 11 kilometer werd de redactie meerdere keren verrast door de mooie, creatieve plekjes en soms sprookjesachtige locaties.

Compilatie01 Large

Ook merkten we verschillen op met voorgaande jaren. Soms waren er nieuwe, soms uitgebreidere versieringen, maar helaas waren er op sommige plaatsen ook weer donkere plekken. Ook viel het op dat er meerdere straten versierd waren dan eerdere jaren.

20231226 194339bc MediumDe Rypsterdyk, Dyksterbuorren en Bitgumerdyk, als doorgaande route door Menaam, waren op veel plaatsen prachtig versierd. Een mooi welkomsbord met de "Noflike Krystdagen en een lokkich nijjier" namens de buurtvereniging "de Trochgong" ter hoogte van de hoek Orxmasingel. Het meest opvallende was de prachtig gerenoveerde Black Horse. Hoewel het geen kerstversiering betrof, paste de kleur geweldig in het geheel van kerst. We wachten met de Blackhorse op betere tijden, die hopelijk niet lang meer op zich zal laten wachten.

Ook de Lytsebuorren/Menamerfeart vormde een mooi lang geheel, met een verrassend deel nabij de 2e boogbrug in combinatie met het Langpaed en het Earnseker. De Mieddyk toonde zoals altijd veel mooie straatversieringen.

In de Ljochtmisdyk en het noordelijke deel van Menaam waren op verschillende plaatsen fraaie versieringen te vinden. Zo ook de hoek Achterbosk en Boskrânne, die vielen op door de vele individuele tuin- en woningversieringen. Vrijwel alle woningen aan de zuidzijde van Boskrânne waren in meer of mindere mate voorzien van verlichting. Tezamen met de andere zijde was de Boskrânne mooie straat. Hetzelfde gold voor een deel van Achterbosk, waar meerdere aaneengesloten woningen uitbundig verlicht waren met lichtbomen, lichtlijnen en beeldjes.

Het blijft de moeite waard om toch nog een droog avondmoment te vinden en er even op uit te gaan. Menaem yn’t Krystljocht is een initiatief vanuit Doarpsbilang Menaem. De prijzen worden op 1 januari volgend jaar bekendgemaakt. De nominaties zijn samengevoegd in één overzichtelijk plaatje.

Namens de redactie, een hele fijne jaarwisseling toegewenst en een voorspoedig nieuwjaar.

Nominaties 2024 Large

[dit artikel delen op]





Feintsje logogrijs links

Website van het dorp Menaam (Menaldum).

De website is opgezet door dorpsbelang Menaam en werkt met een eigen redaktie.

Wij willen u informeren over het dorp Menaam, de historie, de aktualiteit, bedrijven, verenigingen, etc.. Ook u als bezoeker kan aktief gebruik maken van de site door mee te doen aan onze stellingen en op- aanmerkingen via e-mail kenbaar te maken aan onze redaktie. Vragen kunnen worden gesteld via de vermelde e-mailadressen. De website functioneert naast onze dorpskrant "Menaem in 't Ljocht". Dorpsbelang Menaldum.

Heeft u ook iets voor de website, laat het ons weten en stuur het eventueel met foto naar onze redactie:

  FB Feintsje

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.