Vrijdagmiddag 20 juni was een spannende dag in het gemeentehuis van Waadhoeke. Maar liefst 17 kinderen lieten daar zien en horen waarom juist zíj de nieuwe kinderburgemeester voor schooljaar 2025-2026 wilden worden. Met hun ouders op de tribune en een jury bestaande uit loco-burgemeester René de Vries en raadsleden, Paul de Cock en Joke Osinga-Bonnema, mochten de kandidaten vol trots hun verhaal doen.

Verkiezing kinderburgemeester 25 26 bc
Na alle presentaties koos de jury voor Doutzen Jorritsma. Doutzen is 10 jaar oud, woont in Franeker en zit op IKC Toermalijn. Volgend schooljaar gaat ze naar groep 7. Doutzen straalde tijdens haar toespraak, die zij in het Fries deed. Ze gaf aan dat ze enorm veel zin heeft om aan de slag te gaan. “Ik kin net wachtsje!”, zei ze na afloop.

Verkiezing kinderburgemeester Doutzen Jorritsma 25 26 bcDoutzen volgt Thijmen in september op als kinderburgemeester Thijmen de Vries uit Berltsum neemt eind juli – na de PC – officieel afscheid. Hij kijkt met veel plezier terug op zijn tijd als kinderburgemeester, waarin hij bij tal van activiteiten betrokken was. Doutzen is de zesde kinderburgemeester van Waadhoeke. Zij wordt op donderdagavond 4 september officieel geïnstalleerd tijdens de raadsvergadering.

Loco-burgemeester René de Vries wenst Doutzen veel plezier en geeft haar als tip mee: “Wees niet bang om iets verkeerd te zeggen. Je kunt fantastisch presenteren – zowel in het Nederlands als in het Fries!”

Activiteit voor de kinderburgemeester? Mail ons!
Wil je Doutzen uitnodigen voor een activiteit of evenement in Waadhoeke? Stuur dan een e-mail naar:


www.menaldumdorp.nl
Bron en foto's: Persbericht
Team Communicatie
Gemeente Waadhoeke
Afdeling Publiekscentrum

[dit artikel delen op]





Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.